Święta Maria Magdalena

Parafia / Dziś / Duszpasterze

Duszpasterze

Obecnie posługujący

Ks. Krzysztof Skiba - proboszcz
urodzony: 5 czerwca 1970 - Mysłowice
wyświęcony: 13 maja 1995 - Katowice
pochodzi z parafii pw.: Ścięcia Jana Chrzciciela - Mysłowice Bończyk

Ks. Radosław Adamiak - wikariusz
urodzony: 23 grudnia 1982 - Knurów
wyświęcony: 12 maja 2007 - Katowice
pochodzący z parafii pw.: Matki Bożej Częstochowskiej - Knurów

Księża pochodzący z naszej parafii

Ks. Kasper Orliński 1890
O. Antoni Ceber OFM 1895
Ks. Ferdynand Dziadek SDS 1901
Ks. Franciszek Lukaschkowitz 1904
Ks. Karol Schier 1908
Ks. Broda
Ks. Solarz SDB
Ks. Tokarz
Ks. Grzegorz Kwiatkowski 1921
Ks. Mańka OMI 1927
Ks. Józef Matusik SDS 1927
O. Dominik Huchracki OFM 1929
Ks. kan. Franciszek Maroń 1929
Ks. Szymura SDB 1929
Bł. O. Ludwik Mzyk SVD
urodzony: 22. kwietnia 1905 - Chorzów
wyświęcony: 30 października 1932 - Rzym
zmarł: został rozstrzelany w VII Forcie Poznańskim 20. lutego 1940
beatyfikowany: 13. czerwca 1999 roku
Ks. Karol Orliński 1938
O. Wiktor Potok OMI
Ks. Hubert Szymankiewicz 1938
Ks. Jerzy Józefowicz 1939
Ks. Jan Macha
urodzony: 18. stycznia 1914 - Chorzów
wyświęcony: 25. czerwca 1939 - Katowice
zmarł: został ścięty 3. grudnia 1942 roku w więzieniu w Katowicach
Ks. Józef Nowok 1939
Ks. Ryszard Skiba 1944
Ks. Reinhold Zachold 1944
Ks. Cichoń
Ks. Antoni Mazur 1955
urodzony: 28. grudnia - Chorzów
wyświęcony: 5. czerwca 1955 - Katowice
zmarł: 18 marca 2005 w szpitalu w Pszczynie
Ks. Walter Pietrucha 1955
Ks. Edward Płonka 1956
Ks. Henrych Głuch 1962
Ks. Józef Cofałka SDB 1965
Ks. kan. Tadeusz Nowok
urodzony: 28. pażdziernika 1951 - Chorzów
wyświęcony: 15. kwietnia 1976 - Katowice
jest teraz w parafii: od 1992 roku jest proboszczem w Bielsku-Białej - Komorowice w parafii Świętego Jana Chrzciciela
Ks. Marek Górka
Pomocniczy wikariusz sądowy Archidiecezji Katowickiej
urodzony: 3. stycznia 1955 - Chorzów
wyświęcony: 8. kwietnia 1982 - Katowice
jest teraz w parafii: katedralnej Chrystusa Króla - Katowice
Ks. Andrzej Kubat
urodzony: 23. sierpnia 1968 - Chorzów
wyświęcony: 13. maja 1995 - Katowice
jest teraz w parafii: Świętej Barbary w Rudzie Śląskiej Bykowinie
Ks. Waldemar Pawlik
urodzony: 16. sierpnia 1969 - Chorzów
wyświęcony: 11. maja 1996 - Katowice
jest teraz w parafii: Matki Bożej Częstochowskiej w Jastrzębiu-Zdrój
Ks. Tomasz Cyganik
urodzony: 29. lutego 1984 - Chorzów
wyświęcony: 8. maja 2010 - Katowice
jest teraz w parafii: Świętej Rodziny i Świętego Maksymiliana Kolbego w Katowicach Brynowie

Księża związani z parafią

Ks. bp Józef Kupny
biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej
urodzony: 23. lutego 1956 - Dąbrówka Wielka
wyświęcony: prezbiteriat - 31. marca 1983 - Katowice
konsekracja - 4. lutego 2006 - Katowice
pochodzi z parafii pw.: Matki Bożej Wspomożenia Wiernych - Dąbrówka Wielka

Ks. Jacek Kołodziej
w naszej parafii był jako akolita w 1992 roku
urodzony: 12. sierpnia 1966 Ruda Śląska - Bielszowice
wyświęcony: 15. maja 1992 - Katowice
pochodzi z parafii pw.: Trójcy Przenajświętszej - Kochłowice
jest teraz w parafii: Bazylika św. Antoniego - Rybnik;
od 1999 kapelan Sióstr Wizytek w Rybniku

Proboszczowie

Piotr ok. 1300 r. (?)
Adam ok. 1326 r. (?)
Henco - Heinco ok. 1326 i 1338 r. (?)
Swentoslaus Frater ok. 1362 r.
Wincenty ok. 1362 r. - ?
Wawrzyniec ok. 1363 r. - ?
Jan VI przed 1493 r.
Walenty Sandacz ok. 1576 r. (?)
Bukowski ok. 1580 r.
Blasius Brunowicki ok. 1580 - 1610 r.
Piotr Marcin Siemioncius (Siemioński) ok. 1610 1612 r.
Jan Bartkowski 1612 - 1626
Jan Saczalski ok. 1626 - 1655
Stanisław Łasicki (Lassicki) ok. 1671 - 1678
Wojciech Kowalski ok. 1678 - 1693
Świętosław Fleiszarkiewicz 1695r.
Karol Czapliński 1697 - 1711
Józef Czapliński 1711
administrator Stanisław Stępkowski ok. 1711 - 1727
Kajetan Skowroński 1731 - 1736
Franciszek Kluba 1746 - 1758
Mateusz Kasper Bujdecki 1758 - 1766
Konstanty Steineger Ksawery Swobodar do 1771 r.
Aleksander Gajewski 1771 - 1772
Florian Chwalczewo-Sobocki 1773-1782
Ludwik Bojarski 1782 - 1792
Józef Cyryl Wąsowicz 1794 - 1802
Hilary Przybylski 1804 - 1816
Wit Mniszweski wikary, nastepnie administrator; zmarł w 1827r.
Ostatnim proboszczem - zakonnikiem był ks. Hilary Przybylski.
Pierwszym proboszczem diecezjalnym był ks. Józef Beder (1817 - 1855)
Ks. Franciszek Borgiasz Kania (1855 - 1900)
Ks. Franciszek Adamek (1900 - 1913)
Ks. Karol Namysło (1914 - 1925)
Ks. Emil Śliwka (1925)
administrator Ks. prał. kan. Stefan Szwajnoch (1925 - 1938)
Ks. kan. Augustyn Koźlik (1938 - 1952)
urodzony: 21. marca 1884 - Goszowice
wyświęcony: 17 czerwca 1909 - Wrocław
Ks. Edward Droździok (1952)
administrator Ks. Konrad Marchlowski (1952 - 1953)
administrator Ks. Edward Droździok (1953 - 1955 - administrator) (1955 - 1968)
Ks. Stanisław Woźniak (1968 - 1972)
administrator Ks. Franciszek Hornik (1972 - 1986)
emeryt urodzony: 2. września 1928 - Siemianowice Śląskie
wyświęcony: 29. czerwca 1954 - Piekary Śląskie
pochodzący z parafii pw.: św. Antoniego z Padwy - Siemianowice Śląskie
zmarł: 2012r
Ks. Jan Piwczyk (1986 - 2005) emeryt
urodzony: 10. lipca 1939 - Dębieńsko
wyświęcony: 4. czerwca 1967 - Katowice
pochodzący z parafii pw.: św. Jerzego - Czerwionka Leszczyny-Dębieńsko
jest teraz w parafii: św. Józefa Robotnika - Katowice - Józefowiec
Ks. Edward Chmiel (2005-2014)
urodzony: 11. września 1955 - Chorzów
wyświęcony: 12. maja 1990 - Katowice
pochodzący z parafii pw.: św. Józefa w Chorzowie
obecnie: Proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Siemianowicach Śląskich - Przełajce

Obecny Proboszcz:
Ks. Krzysztof Skiba (od 2014)
urodzony: 5. czerwca 1970 - Mysłowice
wyświęcony: 13. maja 1995 - Katowice
pochodzący z parafii pw.: Ścięcia Jana Chrzciciela - Mysłowice Bończyk