Parafia Świętej Marii Magdaleny w Chorzowie Starym

Ogłoszenia Duszpasterskie

19. niedziela zwykła
12 sierpnia 20181. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona. prace remontowe naszej świątyni. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W środę 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną również świętem Matki Bożej Zielnej. Msze święte sprawowane będą w porządku niedzielnym.

3. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej w poniedziałek o godzinie 18.00. Prosimy o zabranie świec. Zalecki oraz intencje można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy III piątek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. po której odprawione zostanie nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, o godzinie 18.00.

5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ojców Oblatów, którzy wygłoszą do nas Słowo Boże. Po Mszach świętych będzie możliwość zakupienia kalendarza misyjnego.

6. Uczestników pielgrzymki do Włoch prosimy o odebranie kart pokładowych z przydziałem miejsc w autobusie. Karty można odebrać w zakrystii po Mszy świętej. Wyjazd na pielgrzymkę do Włoch będzie w piątek 17 sierpnia o godzinie 4:30 (autobus będzie podstawiony od godziny 4:00 przy naszym kościele).

7. Obchody liturgiczne tygodnia:
wtorek: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz.
środa: Uroczystość Wniebowzięcia NMP
piątek: Uroczystość św. Jacka Kapłana, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.