Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego
21 kwietnia 2019

1. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Kolekta zbierana w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny i Katolicki Uniwersytet Lubelski, natomiast kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na rzecz Caritas Archidiecezji Katowickiej.

2. Składamy serdeczne Bóg Zapłać wszystkim Parafianom, którzy zaangażowali się w Liturgię Triduum Paschalnego: Liturgicznej Służbie Ołtarza, lektorom, psałterzystom, scholii parafialnej. Dziękujemy Oazie Rodzin, która przygotowała Ciemnicę i Grób Pański oraz osobom, które pomogły w sprzątaniu kościoła. Bóg zapłać wszystkim za Wasze liczne uczestnictwo w obchodach Triduum Paschalnego. Niech to wspólne rozważanie pamiątki Męki Chrystusa zaowocuje bogatym duchowo przeżywaniem Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

3. Dziękujemy za życzenia świąteczne oraz wszelkie dowody życzliwości. Za wszystkie miłe i sympatyczne gesty kierowane pod naszym adresem.

4. Zapraszamy na uroczyste Nieszpory świąteczne, które zamykają liturgiczny okres Triduum Paschalnego.

5. Jutro drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy. Msze święte odprawiane będą według porządku niedzielnego. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie nieszporów.

6. Najbliższy piątek to piątek w Oktawie Wielkanocy, w związku z tym nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.