Ogłoszenia Duszpasterskie

32 Niedziela Zwykła
11 listopada 2018

1. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii . W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace remontowe w naszej świątyni.

2. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w naszych modlitwach o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę.

3. Przyszłą niedzielę w naszej archidiecezji będziemy przeżywać jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Msza święta o godzinie 11.00 będzie sprawowana w intencji członków scholi NATIVITATIS, członków scholi młodzieżowej, organistów i wszystkich muzyków naszej parafii.

4. Zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się we wtorek 13 listopada o godzinie 18.45 w kościele.

5. Członków Parafialnego Zespołu Charytatywnego zapraszamy na spotkanie we wtorek 13 listopada po wieczornej Mszy świętej.

6. Klub Emerytów i Rencistów zaprasza na 4 dniową wycieczkę na Podlasie, w dniach od 7 do 10 maja 2019 roku, w cenie 645 złotych za osobę. Zapisy w każdy wtorek w Domu Dobroci w godzinach od 13.00 – 14.00 oraz telefonicznie.

7. W rozpoczynającym się tygodniu jest jeszcze wolna intencja w sobotę 17 listopada o godzinie 7.15. Można ją zarezerwować po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej.

8. Ośrodek Pomocy Społecznej w Chorzowie poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze. Osoby zainteresowane tematyką rodzicielstwa mogą uzyskać szczegółowe informacje w OPS w Chorzowie przy ulicy Kruszcowej 22. Szczegóły znajdują się na plakatach.

9. Nowych mieszkańców naszej dzielnicy, którzy wyrażają chęć przyjęcia kapłana podczas odwiedzin kolędowych prosimy o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej. Usprawni to planowanie tegorocznej kolędy.

10. W poniedziałek 12 listopada 2018 kancelaria parafialna będzie nieczynna w związku z ustawowym dniem wolnym.

11. Obchody liturgiczne tygodnia:
• poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
• wtorek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna , pierwszych męczenników Polski
• sobota – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy